3 Domki o podobnym standarcie  oraz 1 pokój dla 2-4 osób każdy domek posiada numer, proszę zapoznać się z galerią , dokładne info pod telefonem  531 624 346 lub 792797875

DOMEKI I POKÓJ W SIELPI NAD ZALEWEM  dla 4-6 osób


undefined

Czarniecka Góra i Czarna

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni
Miejsce kultu maryjnego w Czarnej, kościół parafialny wybudowany w latach 1736-64. W sąsiedztwie, w Czarnieckiej Górze, przedwojennym kurorcie - uzdrowisku, jedna z najnowocześniejszych pływali krytych w kraju.

Fałków

Niegdyś siedziba Odrowążów. Ruiny XVII wiecznego dworu, zabytkowe fragmenty kościoła parafialnego.

Furmanów

Wieś nad Czarną Konecką z wieżą zsypową i budynkami fabrycznymi stanowiące pozostałość po dawnym zakładzie wielkopiecowym.

Sołtyków

Rezerwat przyrody nieożywionej "Gagaty Sołtykowskie"
o pow. 13,33 ha w pobliżu miejscowości Wólka Plebańska z występującymi tu gagatami - bitumiczną odmianą węgla brunatnego oraz tropami dinozaurów.

Kawęczyn

Niewielka osada nad rzeką Czarna Taraska z pozostałościami dawnego zakładu przemysłowego i kuźni wodnej z XVII w.

Kazanów

Zespół klasztorny Bernardynów
wybudowany w II poł. XVIII w., kościół parafialny z 1694 r. Wewnątrz stare ołtarze i obrazy. W podziemiach kamienne trumny Kazanowskich z XVII w.

Kołoniec

Wieś z tradycjami przemysłowymi. Pozostałości dawnej walcowni i zakładu wielkopiecowego. Gospodarstwo rybackie ze stawami hodowlanymi.

Końskie

Zespół pałacowo-parkowy Małachowskich
powstały w II poł. XVIII w., a w nim : świątynia grecka, oranżeria egipska, glorietta, domek wnuczętów, skrzydła pałacowe, zabytkowy drzewostan
Kolegiata pw. Św. Mikołaja i Św. Wojciecha
wybudowana w latach 1492-1520 z elementami romańskimi, przebudowana w latach 1902/03
Izba Pamięci i Tradycji Ziemi Koneckiej
przy Oddziale PTTK - Punkt Informacji Turystycznej, ul. Zamkowa 7, tel. (0-41) 372 3170. Czynna w dni robocze w godz. 8.00-16.00. W dni świąteczne i wolne od pracy po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym. Wstęp wolny.
Pływalnia Miejska
z rurą do zjeżdżania przy ul. Warszawskiej 38, tel. (0-41) 372 9060, czynna w godz. 8.00-20.00, wstęp ( 1 godz.) dorośli 7 zł, dzieci 4 zł.
Zespół boisk do gier zespołowych oraz korty tenisowe
stadion przy ul. Południowej 80, tel. (0-41) 372 2570
Hale sportowe :
Pełno wymiarowe boisko do piłki ręcznej przy ul. Kpt. Stoińskiego, tel. (0-41) 372 3938, przy Zespole Szkół w Stadnickiej Woli oraz przy SP i Gimnazjum nr 1 przy ul. Warszawskiej 0-41 372 6910

Krasna

Rezerwat przyrody "Górna Krasna"
którego nazwa pochodzi od nazwy miejscowości i przepływającej przez nią rzeki w okolicy powstał. Na obszarze mającym charakter bagienny chronione są doskonale zachowane siedliska rzadko występujących roślin i zwierząt. We wsi pozostałości zakładu wielkopiecowego.

Machory

Wieś o bogatych tradycjach przemysłowych z pozostałościami fabryki tektury w miejscu dawnej kuźnicy i zakładu wielkopiecowego.

Maleniec

Zabytkowy zakład przemysłowy
wybudowany przez kasztelana Jacka Jezierskiego w 1784 roku, a zmodernizowany przez Tadeusza Bocheńskiego po 1835 r. W roku 1967 czynny jeszcze zakład uznano za zabytek. Oddział Muzeum Techniki NOT w Warszawie. Zwiedzanie od wtorku do niedzieli, tel 041 373 1142

Modliszewice

Dwór obronny
Położony na wysepce, otoczony fosą. Wybudowany ok. 1630 r. przez prymasa Jana Lipskiego

Piekło i Niebo

Pomnik Przyrody Skałki "Piekło-Gatniki"
Ukryte wśród sosnowych lasów skupisko skał piaskowca jurajskiego pomiędzy wsiami Piekło i Niebo

Radoszyce

Miejscowość o bogatej historii, niegdyś miasto z ciekawym układem urbanistycznym rynku oraz zabytkami sakralnymi. Miejsce kapitulacji wojsk kościuszkowskich w 1794 r.

Skałki Piekło pod Niekłaniem

Rezerwat przyrody nieożywionej
o pow. 5,9 ha będący częścią boru mieszanego z dominującą sosną w wieku ok. 200 lat. Zespół skał piaskowcowych o przedziwnych kształtach przypominających ambony, grzyby, kazalnice…

Stara Kużniaca

Zabytkowa kuźnia
z zachowanym w całości układem wodnym z XVII w. I sprawnymi urządzeniami piętrzącymi. Oddział Muzeum Techniki NOT w Warszawie, 26-205 Nieświń, Stara Kuźnica 46, czynna od wtorku do niedzieli. Wstęp 2,00 zł.

Stąporków

Miasto nad Czarną Konecką z bogatymi tradycjami przemysłowymi, pozostałością wielkiego pieca z XVIII-XIX w. W okolicy pozostałości dawnych kopalni rudy żelaza.

* materiały PTTK Końskie

Atrakcje regionu

Kreator www - przetestuj za darmo